Web bude brzy spuštěn v Austrálii a zájemcům z celého světa bude nabízet porovnání psychologických profilů tak, že se dva lidé budou moci otestovat a zjistit, jak se k sobě hodí jako partneři.

Projekt je jedním z největších svého druhu. Odborníci však varují, že se možná bude hodit jen pro Australany. Na nich byl totiž potřebný výzkum před vývojem vzorce proveden.

Zájemci budou v testu porovnáni podle 29 klíčových oblastí, jako je emocionální temperament, společenský styl, inteligence a duchovní přesvědčení.

Pokud vyjdou testy na osmdesát procent kompatibilně, pak má dvojice šanci uspět a stát se členy pětadvacetiprocentní menšiny šťastných dlouhodobých párů. Test přitom obsahuje 256 různých otázek.

„Neustále vidíme, že pro dlouhodobý vztah jsou nutné určité shodné vlastnosti. Není to tak, že by člověk hledal svůj klon, ale skutečně se zdá, že pokud jsou vaše základní osobnostní rysy podobné, pak máte šanci lépe pochopit emoce druhého. Některé z těch vzorců, které používáme v Austrálii, jsou jedinečné, ale rozhodně neprozradíme to tajné jádro věci, je to konkurenční byznys,“ tvrdí doktor Galen Buckwalter, psycholog z australské společnosti eHarmony.