Hlavní obsah
Přehlídka značky Odivi Foto: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Návrhářka Iva Burkertová poslala na molo modelky v rouše Evině

Zatím nejkontroverznější módní přehlídku v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který probíhá od 30. srpna do 6. září, představila mladá návrhářka Iva Burkertová se svou značkou Odivi. Ta sice na molo v prostorách pražské Invalidovny modelky i modely poslala standardním způsobem, ovšem to hlavní jim chybělo. Šaty.

Přehlídka značky Odivi Foto: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Návrhářka Iva Burkertová poslala na molo modelky v rouše Evině

Jak vypadá 100% udržitelná kolekce, která nepodléhá času ani módním trendům? Nijak, a právě tak vypadala přehlídka značky Odivi, která se odehrála v neděli 1. září v prostorách bývalé ubytovny pro válečné vysloužilce.

Bylo, nebylo…

Hlavní inspirací se návrhářce Ivě Burkertové stala pohádka spisovatele Hanse Christiana Andersena Císařovy nové šaty.

„Zabývám se způsobem, jakým v dnešní době konzumujeme nejen módu. Přehlídka je inspirovaná pohádkou Císařovy nové šaty spisovatele Hanse Christiana Andersena a je tedy jakousi metaforou. V podstatě tak předvádíme kolekci, která neexistuje,“ vysvětluje.

Modelky a modelové se proto na mole prošli doslova v císařových šatech, tedy buď zcela bez oblečení, nebo jen v úsporných korzetech, které zakrývaly jen to nejnutnější.

Pochopení udržitelnosti v celé její komplexnosti vidí návrhářka především v přístupu: „Myslím si, že je důležité znát příběhy za tím, co konzumujeme a tím i příběh, co je za danou věcí poté, co nás opustí. Teprve pak začneme vnímat módu spíš lokálně, budeme využívat správné zdroje, upcyklovat, přemýšlet o cirkulární ekonomice, a vlastně si díky tomu i víc hrát a víc si věcí vážit,“ dodává.

Jak dosáhnout toho, abychom se nereálnému cíli stoprocentní udržitelnosti přiblížili co nejvíce? „Designér tvoří, protože má potřebu se oděvem vyjádřit a ví, jakým způsobem jej vytvořit. Jediným platným trendem budoucnosti je však bez diskuze udržitelnost.“ A přesně to jsou neznečištěné vody, které se Iva Burkertová rozhodla prozkoumat.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků