Dopřejte vašemu šatníku mírnou změnu a zahrňte do něj pár boho kousků, které můžete nosit jak dohromady, tak každý zvlášť k vašemu oblíbenému outfitu. Uvidíte, že i malé změny dokážou povýšit váš styl a dodat mu nádech rozevláté americké Kalifornie.

Kimono

O kimonu si mnohé dámy myslí, že je to nenositelný kousek, který je zbytečné mít ve svém šatníku. Opak je ale pravdou. Stačí si obléknout obyčejné bílé tričko s džínovými šortkami, přidat bohémský akcent v podobě kimona a váš outfit rázem povýšíte. Stejnou službu vám kimono udělá, když si pod něj vezmete jednoduchý krátký overal nebo džínovou sukni.

Zleva

Zleva: Zara, 2299 Kč. Zara, 1599 Kč. Stradivarius, 449 Kč. Bershka, 599 Kč. Zara, 1599 Kč

FOTO: Archiv firem

Midi šaty

Midi je obecný název pro délku oblečení do půli lýtek. Tento typ oděvu se hodí hlavně pro vyšší dámy, nemá totiž tendenci zkracovat. Pokud vám ale pár centimetrů navíc chybí, můžete midi šaty směle nosit i jako stejně oblíbené maxi šaty.

Bohémské midi šaty se skvěle hodí do víru velkoměsta, protože jsou prodyšné, ale zároveň delší, takže se vám nebudou lepit stehna k sedačkám v městské hromadné dopravě, jako je tomu v případě minisukní.

Zleva

Zleva: Mango, 2299 Kč. Zara, 899 Kč. Bershka, 899 Kč. Zoot, 1599 Kč. Zara, 1599 Kč

FOTO: Archiv firem

Sandály

Sandálky nosí v létě většina z nás. Pořiďte si letos pár v neutrálních béžových a hnědých tónech, který se hodí takřka ke všemu. Pro umocnění bohémského stylu můžete volit modely s volánky, peříčky, šněrováním nebo korálky.

Zleva

Zleva: Sandálky s peříčky, Zara, 1299 Kč. Hnědé sandálky, Mango, 999 Kč. Béžové s volánky, Zara, 899 Kč. Šněrovací, Zoot, 1059 Kč. S korálky, Bershka, 649 Kč

FOTO: Archiv firem

Volánky

Volánky ovládly pulty všech obchodů. Můžete si pořídit i modely, které jsou inspirované boho stylem. Stačí si vyhlédnout kousek, který je doplněný krajkou či výšivkami. Barvy nevolte křiklavé, naopak vybírejte kousky v zemitých barvách.

Zleva

Zleva: Zoot, 1129 Kč. Lindex, 699 Kč. Zara, 549 Kč. H&M, 799 Kč. Mango, 899 Kč

FOTO: Archiv firem

Velké náušnice

Doplňky dodají šťávu každému outfitu, jinak tomu není ani u boho stylu, kterému dominují masivní šperky. Univerzální jsou velké náušnice, které přitáhnou pozornost k obličeji, navíc dodají boho looku ten správný lesk.

Vybírejte šperky zejména ve zlaté barvě, která je pro tento styl typická. Pokud máte raději stříbro, můžete volit i doplňky ve stříbrném kovu nebo si vybrat modely s peříčky.

Zleva

Zleva: Asymetrické s peříčky, Zara, 299 Kč. S kamínky, Mango, 299 Kč. Jednoduché, H&M, 279 Kč. S třásněmi, H&M, 299 Kč. S modrým detailem, Mango, 299 Kč

FOTO: Archiv firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: