U příležitosti velké módní události - slavnostního galavečera Elle Style Awards, kde budou odbornou porotou oceněny nejlépe oblékané celebrity, se pořadatelé rozhodli zjistit, jak krásu a módu vnímají obyvatelé Česka.

250 respondentům s průměrným věkem 28 let byla položena jednoduchá otázka. S jakou ženou / mužem byste se cítil/a lépe jako host na módním galavečeru Elle Style Awards? Dotázaným byly před samotnou odpovědí ukázány dva druhy fotografií, které si měli možnost dobře prohlédnout. Na první fotce byli zobrazeni velmi pohlední, ale nevkusně oblečení lidé, na druhé pak neatraktivní, zato módně oblečení.

Přirozená krása vede

Výsledky průzkumu byly velmi zarážející. 86% všech respondentů (tedy nejen muži, ale také značná část žen) by se na takové akci, jako je galavečer Elle Style Awards, cítilo lépe ve společnosti první skupiny lidí – tedy krásných, ovšem i velmi nevkusně oblečených.

Přirozená krása je pro většinu Čechů tedy rozhodující, oblečení pak hraje vedlejší roli. Pokud jste měli smůlu a příroda vám tolik krásy nenadělila, pak lze říci, že vám příliš trendy a módní věci nepomohou. Protože většina lidí tvrdí, že co je krásné, je zároveň i stylové. A naopak, co je ošklivé, tomu nepomůže ani velmi stylový zevnějšek.

Z části za to mohou i média a reklamy na módní oblečení, jelikož z nich na nás pohlíží lidé s vnadnými těly, symetrickými obličeji, společně s dokonalým líčením, a většina z nás proto jednoduše nedokáže oddělit krásu od módy a stylu. Krása je tak na prvním místě. Nelibost v nás tak vzbuzuje spíše ošklivost než nevkus.