Hlavní obsah
 

Zemřel nejmenší člověk světa

Oficiálně nejmenší člověk světa - Nepálec Čandra Bahádur Dangi v pátek zemřel po krátké nemoci na Americké Samoe v Tichomoří. Jeho úmrtí oznámila Guinnessova kniha rekordů. Dangi měřil jen 54,6 centimetru, bylo mu 75 let.

 
Zemřel nejmenší člověk světa

"Guinnessova kniha rekordů se s velkou lítostí dozvěděla o smrti Čandry Dangiho, který byl držitelem titulu nejmenší člověk na světě," uvedli v prohlášení představitelé příručky, která shrnuje, zaznamenává a kategorizuje světové rekordy z oblasti lidské činnosti i přírody.

Loni v listopadu se Čandra Bahádur Dangi u londýnského parlamentu setkal s nejvyšším člověkem světa Turkem Sultanem Kösenem, který měří 2,51 metru. "Jsem nadšený, že vidím nejvyššího člověka světa. Zajímalo mě, jaké to bude, když se sejdu se svým naprostým opakem," prohlásil tehdy Nepálec.

Dangi žil v jižním Nepálu, kde byl svým způsobem celebritou. Pravidelně se objevoval na místních akcích a zahajoval náboženské slavnosti. Droboučký stařík vážil zhruba 15 kilogramů, podle členů své rodiny i lékařů se však ještě loni těšil dobrému zdraví.

Přesná příčina jeho úmrtí není známa. Podle rodinného přítele Sujita Dilipa před několika dny lékaři Dangiho hospitalizovali kvůli zdravotním problémům, které souvisely s jeho věkem. Server Kathmandu Post uvedl, že pravděpodobně zemřel na zápal plic.

Sám Dangi své oficiální uznání vnímal jako jistou formu odškodnění za roky trápení, jak se před časem svěřil agentuře AFP. Osiřel ve 12 letech, poté se ho ujali příbuzní, kteří ho ukazovali za peníze na poutích. Postupně se mu podařilo začít si sám skromně vydělávat na živobytí tkaním z juty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků