Hlavní obsah
 

Z potopené čínské lodě tahají potápěči další mrtvé, přes 300 lidí je stále nezvěstných

Čínští záchranáři třetí den stále hledají více než 360 lidí, s nimiž se na řece Jang-c-ťiang v úterý potopila loď plující z Nankingu do Čchung-čchingu. Několik desítek příbuzných zmizelých cestujících ve středu v noci prorazilo policejní bariéry a dostalo se až k řece. Lidé chtěli úřadům ukázat své znepokojení nad průběhem záchranných prací a vyšetřování, uvedl server BBC.

 
Z potopené čínské lodě tahají potápěči další mrtvé, přes 300 lidí je stále nezvěstných

Záchranářům ztěžuje práci špatné počasí. Dosud vylovili „jen“ 75 těl. Sedmdesát šest metrů dlouhá loď s 456 lidmi na palubě se za noční bouře potopila během pár desítek sekund. Zachránit se stačilo jen 14 lidí, mezi nimi je kapitán, jehož zatkli.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Potápěči zatím nikoho živého nenašli, naději prý ale nevzdávají. „Loď se potopila velmi rychle, takže v trupu pořád může být vzduchová kapsa,“ citovala státní agentura Nová Čína lodního odborníka Li Čchi-siou.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři vyprošťují těla z vraku lodi Východní hvězda

Video: Reuters

Policie okolí nehody uzavřela bezprostředně poté, co se plavidlo obrátilo dnem vzhůru. Pro příbuzné cestujících zřídily úřady krizové středisko.

Příbuzní protestují 

Znepokojeným rodinám se nelíbím pomalá reakce úřadů. Několik desítek jich ve středu v noci prošlo zábranami a došlo až k řece. „K ničemu to nebude, jenom chceme, aby to vláda viděla,“ řekl agentuře Reuters jeden z nich. Úřady jim následně slíbily, že je ve čtvrtek na místo nehody vezmou.

Záchranáří na trupu převrácené lodi na řece Jang-c-tiang

Foto: Kim Kyung-hoon, Reuters

Jiná skupina příbuzných, která se nevypravila na místo, protestovala v Šanghaji. Také oni požadovali, aby byli nejen o průběhu záchranných prací lépe informováni.

Zatím není jasné, co přesně bylo příčinou nehody. Už před dvěma lety se však prý plavidlo ocitlo v hledáčku kontrolorů kvůli obavám z porušení bezpečnostních předpisů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků