Hlavní obsah

V Afghánistánu spadl další vrtulník, k sestřelu se hlásí Tálibán

V Afghánistánu spadl v pondělí vrtulník mezinárodních sil ISAF. Při havárii bylo zraněno 14 lidí včetně zahraničních vojáků a příslušníků afghánských ozbrojených sil, uvedla AP. Podle sdělení NATO nic nenasvědčuje tomu, že by byl sestřelen, ale mluvčí Tálibánu už ohlásil, že jeho bojovníci stroj zasáhli.

V Afghánistánu spadl další vrtulník, k sestřelu se hlásí Tálibán

Mluvčí Tálibánu Jusúf Ahmádí sdělil po telefonu, že radikálové ráno v provincii Zábul sestřelili vrtulník, píše Nová Čína

Podle velení sil ISAF nic nenasvědčuje tomu, že by za pádem stroje stála nepřátelská činnost. Zástupce velitele policie v provincii Zábul Džilání Farah sdělil, že se helikoptéra zřítila v oblasti Adghár kvůli technickým problémům.

„Helikoptéra sil ISAF se dnes zřítila na jihu Afghánistánu v provincii Zábul,“ uvedlo velení mezinárodních sil ve své zprávě. Dále v ní píše, že nikdo nebyl zabit a všichni lidé, co byli na palubě, byli evakuování do nejbližší nemocnice.

Jde o druhý pád vrtulníku v krátké době. V úterý se zřítil na severu země v provincii Kunduz vrtulník s americkými a německými vojáky. Tálibán poté ohlásil, že stroj sestřelil. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků