Hlavní obsah
Zdravotnický personál v nemocnici v čínském Wu-chanu Foto: Uncredited, ČTK/AP

Čína hlásí dramatický nárůst nově nakažených

Počet nově nakažených koronavirem Covid-19 v epicentru nákazy provincii Chu-pej dramaticky narostl. Nově infikovaných přibylo skoro o 15 tisíc. Na nákazu zemřelo v této oblasti 242 lidí. Razantní nárůst čísel čínské úřady vysvětlily změnou diagnostiky a započítávání nakažených, píše agentura DPA.

Zdravotnický personál v nemocnici v čínském Wu-chanu Foto: Uncredited, ČTK/AP
Čína hlásí dramatický nárůst nově nakažených

Dosud se do statistik nedostalo mnoho pacientů, kteří měli podle CT vyšetření příznaky nemoci, ale nebyl u nich proveden následně speciální test zacílený na koronavir.

Poslední čísla mluví o 14 840 nemocných s Covid-19. Podle dosavadního postupu by za středu počet nově nakažených činil 1508 případů, k nim zdravotnická komise nově připočítala i dalších 13 332 případů. Z počtu 242 nových úmrtí pak bylo 135 diagnostikováno novými klinickými metodami.

Čísla jsou v příkrém rozporu se středečním optimistickým prohlášením o tom, že bylo zaznamenáno nejméně nových případů nákazy.

Úřady novou metodiku zdůvodnily tím, že to klinicky diagnostikovaným pacientům umožní přístup ke včasné léčbě.

Epidemiologové mají podezření, že počet nemocných je daleko vyšší, ale případy nejsou nahlášeny. Podle odborníků představují denně hlášená čísla spíše schopnost identifikovat a nahlásit případy než skutečný rozsah nákazy.

V Chu-peji je podle CNN hospitalizováno přes 33 tisíc nakažených, 1437 z nich je v kritickém stavu, dalších 3441 lidí se zotavilo a bylo z nemocnic propuštěno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků