Hlavní obsah
 

Při letecké nehodě v Kazachstánu zemřelo všech 21 lidí na palubě

Letadlo společnosti SCAT havarovalo v úterý při přistání poblíž města Almaty. Podle místních médií zahynulo všech 21 lidí na palubě, mezi nimi i dítě. Bombardier Challenger 200 nejspíš havaroval kvůli husté mlze a špatné viditelnosti.

 
Při letecké nehodě v Kazachstánu zemřelo všech 21 lidí na palubě

Letecká společnost SCAT potvrdila, že nikdo nepřežil. Podle představitele almatských záchranářů Jurije Iljina na palubě letadla nevypukl žádný požár, ani nebyla slyšet exploze. "Letoun jen vletěl do země," řekl Iljin novinářům. Úřady se teď snaží oběti identifikovat.

V okolí letiště byla hustá mlha, viditelnost se pohybovala kolem hranice 200 metrů. Pilot se před zahájením přistávacího manévru na poslední chvíli snažil znovu nabrat výšku, aby se o přistání pokusil podruhé. Kvůli mlze ale řízení nezvládl a narazil do země.

Letadlo Challenger-200 společnosti SCAT airline

Foto: kz-photo.net

"Se vší pravděpodobností posádka kvůli silné mlze v okolí letiště nezvládla řízení a letoun se zřítil," uvedl server gazeta.kz, podle kterého stroj spadl u farmy poblíž vesnice Guldala krátce poté, co v 13:15 zmizel z radarů. Místo havárie bylo uzavřeno, pracují tam představitelé prokuratury, policie a letiště.

Podle agentury Interfax bylo na palubě šest členů posádky a 15 cestujících. Stroj mířil z Košetau do Almaty.

Při havárii vojenského dopravního letadla Antonov An-72 koncem prosince zahynulo ve středoasijském Kazachstánu 27 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků