Hlavní obsah
Oscar Pistorius se při čtení verdiktu u soudu v Pretorii rozbrečel. Foto: Kim Ludbrook, Reuters

Pistoriovy příbuzné u věznice nikdo nekontroloval, atlet dostal k narozeninám dort i dárky

Vězněného jihoafrického handicapovaného atleta Oscara Pistoriuse chtějí vyšetřovat kvůli údajnému porušení vězeňských pravidel. Běžec, který byl v říjnu za zabití z nedbalosti přítelkyně Reevy Steenkampové odsouzen na pět let, oslavil v sobotu 28. narozeniny. Vězeňské úřady v této souvislosti šetří, jak je možné, že mu jeho sourozenci přinesli do vězení dort, balónky i dárky, uvedl jihoafrický list The Times.

Oscar Pistorius se při čtení verdiktu u soudu v Pretorii rozbrečel. Foto: Kim Ludbrook, Reuters
Pistoriovy příbuzné u věznice nikdo nekontroloval, atlet dostal k narozeninám dort i dárky

Předmětem šetření má být rovněž i to, že auta Pistoriova bratra Carla a sestry Aimee u vchodu do pretorijské věznice Kgosi Mampuru nikdo neprohledal. Aby se sourozenci za vězněným sportovcem dostali a vyhnuli se fotografům, použili prý jeden z vedlejších vchodů. Navíc u atleta v sobotu ráno strávili téměř dvě hodiny, přitom Pistorius má oficiálně povolených jen pět návštěv v délce jedné hodiny za měsíc.

"Obvinění budou vyšetřena a viníci se budou ze svých činů zodpovídat," uvedl mluvčí vězeňské správy Logan Maistry. Vedení věznice ale odmítá, že by měl Pistorius nějaké protekční zacházení.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Oscar Pistorius si svůj trest odpykává ve stejné věznici jako vazebně stíhaný uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř, který je obžalován z únosu, pašování drog a z pokusu o vraždu. Nedávno se objevily informace, že oba muži začali ve vězení cvičit na stejném sportovním náčiní. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků