Hlavní obsah
Požár v indické Kalkatě. Foto: Parth Sanyal , Reuters

Mohutné požáry poničily Kalkatu a Dháku

Indickou Kalkatu a bangladéšské hlavní město Dháka postihly v sobotu velké požáry, které zničily stovky domů a obchodů.

Požár v indické Kalkatě. Foto: Parth Sanyal , Reuters
Mohutné požáry poničily Kalkatu a Dháku

V Kalkatě hořel trh. Plameny zničily víc než tisíc obchůdků a domů. Policejní komisař uvedl, že neví, co bylo příčinou tohoto požáru. Ten propukl brzy ráno na proslulém tržišti Burrabazar.

Požár v indické Kalkatěfoto: Reuters/Parth Sanyal

Požár zasáhl 3700 metrů čtverečních a plameny poškodily také nedaleké domy. S ohněm bojovalo 43 hasičských vozů, problém však měly s nedostatkem vody ve městě. Oheň byl mohutný, protože obchodníci v areálu přes zákaz měli hořlavé materiály.

Požár v Dháce připravil 3000 lidí o střechu nad hlavou


Nejméně 3000 lidí přišlo o střechu nad hlavou při požáru v jedné z největších chudinských čtvrtí bangladéšské metropole Dháky. Uvedl to šéf městského hasičského sboru Salim Nevaz Bhuijan. Slum ve čtvrti Nimtali začal hořet v pátek večer. Plameny sežehly více než 1000 chatrčí. Stovkám hasičů trvalo tři hodiny, než se jim podařilo ohnivý živel dostat pod kontrolu.

Děti z bangladéškého slumu, který shořel, hledají v rozbahněném popelu předměty, které se ještě dají použít. foto: Reuters/Rafiqur Rahman

"Nejméně 3000 lidí přišlo při požáru o přístřeší, protože jejich domy shořely na popel," řekl Bhuijan. "Nedaleko chudinské čtvrti se nacházela vodní nádrž, takže jsme měli kde vzít vodu, a mohli tak uhasit plameny dřív, než se jim podařilo strávit celý slum."

V Nimtali živoří v bambusových chatrčích desetitisíce lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků