Hlavní obsah

Francouzskou turistku hromadně znásilnili v Kambodži

Třiačtyřicetiletou francouzskou turistku tři Kambodžané vtáhli 11. října do vozu v oblíbeném letovisku Kampot. Odvezli ji na odlehlé místo a pak ji opakovaně hromadně znásilnili, uvedla agentura AP. Policie je dopadla a muži se k činu přiznali.

Francouzskou turistku hromadně znásilnili v Kambodži

Tři místní obyvatelé v čele s taxikářem jedoucí v Toyotě Camry ženě ve tři ráno nabídli, že ji dovezou do hotelu. Vtáhli ji do vozu, odvezli na odlehlé místo. Všichni tři ji opakovaně znásilnili, než ji dovezli kolem 5:40 hodin do místa, kde byla ubytovaná.

Žena se obrátila na policii. Provinční policejní šéf uvedl: „Její podání bylo detailně prošetřeno. Všichni tři podezřelí byli dopadeni.“ Zatčeni byli v úterý a ve středu, i když žena přiznala, že pila a ne vše si pamatuje jasně. Generálmajor policie Mao Čanmansuris řekl, že 37letý taxikář Seng Srun, 19letý Pum Livy a 23letý Negt Nophea se ke znásilnění turistky přiznali.

Bezpečnostní kamery zachytily ženu v černých minišatech s batohem, jak vyšla z restaurace Zlatý čas. Zastavila u ní Toyota Camry, ze které vystoupil jeden muž a začal se s ní bavit, asi jí nabízel odvoz. Vidět je také, že pomoc s nasednutím připomíná spíše nacpání do auta.

Hromadné znásilnění může mít negativní dopad na turistický ruch v oblasti, kterou si oblíbili zejména batůžkáři, uvedl policejní asistent, který zdůraznil, že znásilnění v zemi jsou vzácná.

Loni Kambodžu navštívilo přes 170 tisíc francouzských turistů, což je nejvíce ze všech evropských zemí. Jezdí tam ale každoročně také dva miliony Číňanů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků