Hlavní obsah
Obrněný vůz sil OSN v Bamaku Foto: Joe Penney, Reuters

Džihádisté napojení na Al-Káidu zabíjeli v Mali vojáky

Nejméně 11 vojáků zemřelo a pět dalších bylo zraněno při nedělním útoku v Mali. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na ministerstvo obrany. Místní bezpečnostní zdroje útok připisují islamistům napojeným na síť Al-Káida.

Obrněný vůz sil OSN v Bamaku Foto: Joe Penney, Reuters
Džihádisté napojení na Al-Káidu zabíjeli v Mali vojáky

Útok byl podniknut v neděli brzy ráno na vojenské základně poblíž obce Boulikessi v centrální části Mali. Útočníci zničili velkou část vojenského materiálu na základně.

Na pomoc maliským vojákům dorazily vrtulníky francouzských sil, které v zemi pomáhají v boji proti džihádistům. Útočícím ozbrojencům se však podařilo prchnout.

Mali je dějištěm krvavých útoků od roku 2012, kdy etničtí Tuaregové zahájili povstání s cílem vytvořit nový stát. Do povstání se ale vmísili stoupenci Al-Káidy, kteří se zmocnili měst na severu země a začali tam uplatňovat islámské právo šaría. Francouzské vojenské jednotky teroristy z území vytlačily o rok později.

Al-Káida však nadále v oblasti útočí. Navzdory přítomnosti mírových sil OSN, na nichž se podílí kolem 40 zemí včetně ČR, se teroristé dostávají do míst, která byla dříve považována za bezpečná

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků