Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Reuters

Čínská ekonomika je efektivnější než americká, řekl Putin

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu na moskevském investičním fóru „Rusko zve” řekl, že považuje čínskou ekonomiku na efektivnější než americkou.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Reuters
Čínská ekonomika je efektivnější než americká, řekl Putin

Co se týká rozvoje čínského hospodářství, řekl Putin, že je téměř přesvědčen, že jde o „unikátní úkaz” a že má „velmi dobré výsledky“.

„Čínská ekonomika pracuje mnohem efektivněji než mnohé jiné velké světové ekonomiky,“ řekl Putin. „Myslím si, že právě toto vyvolává obavy našich amerických přátel a vysvětluje zavedení opatření proti Číně,“ dodal.

Podle něj byla cla na Čínu uvalena právě z tohoto důvodu, a ne kvůli nerovnosti ve vzájemné obchodní bilanci.

Ruský prezident varoval, že budou pokračovat pokusy brzdit rozvoj Číny a Ruska, což je podle něj druh nekalé konkurence. O Spojených státech v této souvislosti řekl, že jejich záměrem „nejsou vyvážené ekonomické vztahy, ale hlavním strategickým cílem je omezit rozvoj Číny a Ruska“. Podle něj je to chyba a stejně to nezastaví vývoj světové ekonomiky.

Putin také uvedl, proč si myslí, že je čínská ekonomika tak úspěšná. Podle něj je to dáno stabilitou čínské ekonomiky, která těží „z unikátní symbiózy mezi centrálně plánovaným hospodářstvím a tržním hospodářstvím, kterou vytvořilo čínské vedení”.

„Něco takového na světě ještě nikdy nebylo,“ dodal Putin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků