Hlavní obsah
Trosky zříceného airbusu A321 na Sinajském poloostrově Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters

Bomba, která zničila ruský airbus, byla mezi cestujícími, píše ruský tisk

Trhavina, která v říjnu způsobila leteckou katastrofu ruského Airbusu A321 nad egyptským Sinajským poloostrovem, se nacházela mezi cestujícími na palubě stroje. Uvedl to ve středu ruský deník Kommersant s odkazem na nejmenovaný zdroj z vyšetřování. Teroristický útok na letadlo v úterý potvrdila ruská tajná služba FSB.

Trosky zříceného airbusu A321 na Sinajském poloostrově Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters
Bomba, která zničila ruský airbus, byla mezi cestujícími, píše ruský tisk

Původní informace o umístění nálože v letadle zmiňovaly spíš zavazadlový prostor. Podle Kommersantu ale nové závěry ukazují, že trhavina byla mezi cestujícími. Vyšetřování ukazuje, že epicentrum exploze zřejmě bylo v ocasní části kabiny.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Podle předběžné verze mohla být bomba položená pod sedadlem pasažéra u okna. Její (bomby) spuštění vedlo ke zničení konstrukce (trupu letadla) a ke snížení tlaku v kabině, což mělo povahu výbuchu,“ uvedl Kommersant.

Ruská tajná služba FSB v úterý potvrdila, že katastrofu letadla s 224 lidmi na palubě způsobila bomba. V troskách vyšetřovatelé objevili stopy výbušniny. [celá zpráva]

„Podle našich expertů explodovala na palubě podomácku vyrobená výbušnina odpovídající jednomu kilogramu klasické trhaviny, což způsobilo, že se letadlo rozlomilo ve vzduchu,“ uvedl šéf FSB Alexandr Bortnikov.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Rusko nasadilo do bojů s IS v Sýrii strategické bombardéry

Video: Reuters

FSB vypsala odměnu 50 miliónů dolarů (zhruba 1,3 miliardy Kč) za informace, které by vedly k vypátrání a dopadení pachatelů. Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že Moskva strůjce atentátu najde.

Airbus A321 letěl na konci října z egyptského Šarm aš-Šajchu do Petrohradu. Nad Sinajským poloostrovem se zřítil. Nikdo z cestujících ani posádky nepřežil. K útoku se přihlásil Islámský stát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků