Podle serveru se aukce účastnili čtyři zájemci.Trvala asi deset minut.

Každý zájemce musel zaplatit registrační poplatek 100 000 randů (200 000 korun), který mu umožnil navštívit nemovitost a prohlédnout si ji.

Jedním ze zájemců byl Christiaan Gey van Pittius, který řekl, že přestal přihazovat, když cena překročila jeho možnosti. Neuvedl, za kolik se dům prodal a komu, ani jaký byl jeho osobní strop.

Vilu popsal: „Vevnitř je to trochu divné. Je tam hodně bezpečnostních rámů. Většina dveří do ložnic je ocelových s několika zámky. Naznačuje to, že byl vystrašený.“

V popisu pro aukci bylo uvedeno, že má otevřenou kuchyň spojenou s jídelnou. Vybavena je spotřebiči Miele, mezi kterými je trouba, sporák se sklokeramickou varnou deskou a plynovým vařičem. Ve vybavení linky jsou vestavěná lednička, mraznička, mikrovlnka i kávovar.

Uzavřené patio přechází v bazén, se kterým sousedí prostor na slunění. Uvnitř je kromě sprchy ještě jacuzzi. Součástí vily je i voliéra.

Před sedmi lety byla vila ohodnocena na 13 miliónů randů, uvedl web eNCA . Zabavena byla finančním úřadem, aby Krejčíř splatil daně. Podle serveru News24 by se v sobotu měla dražit i druhá Krejčířova vila ve Vaalu.