„Důvod byl bezpečnostní, protože se mě vláda České republiky pokoušela na Seychelách zabít,“ prohlásil podle serveru news24 před soudem Krejčíř, který ve vazbě viditelně zhubl.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Uprchlý Čech před soudem prohlásil, že ČR v roce 2005 opustil kvůli obavám, že ho čeká stejný osud jako jeho otce Lamberta, který zmizel o tři roky dříve. Policie se domnívá, že byl unesen a zavražděn. Jeho tělo se nenašlo.

Krejčíř, který ze své vily v Černošicích utekl během domovní prohlídky, při níž u něj bylo 16 policistů, soudu v JAR řekl, že na Seychely odjel na dovolenou. Opustil je prý proto, že potřeboval vyšetření na magnetické rezonanci, které Seychely poskytnout nemohly. Nový pas na jméno Egbert Savy mu prý vystavily seychelské úřady.

Krejčíř, který byl v Česku odsouzen v úhrnu na 10,5 vězení za podvody a celní únik, čelí v JAR celkem devíti obviněním. Jihoafrický soud v současnosti projednává jeho žádost o propuštění na kauci v případu vraždy podnikatele libanonského původu Sama Issy. Soud bude pokračovat 28. července.