Záchranáři našli další těla obětí v noci na sobotu a během sobotního rána poté, co se jim s pomocí jeřábu podařilo převrácené plavidlo obrátit palubou vzhůru a po odčerpání vody z kajut vytáhnout z řeky.

Čínští představitelé už v pátek uvedli, že nenašli žádné známky života v lodi. [celá zpráva]

Vyzvedávání převrácené čínské turistické lodi

Vyzvedávání převrácené čínské turistické lodi

FOTO: Kim Kyung-hoon, Reuters

Výletní loď Východní hvězda plula po řece z Nankingu do Čchung-čchingu. Potopila se během silné bouře v pondělí kolem půl desáté večer místního času nedaleko města Wu-chan v provincii Chu-pej.

Čínští záchranáři odpočívají poblíž místa lodního neštěstí u Wu-chanu

Čínští záchranáři odpočívají poblíž místa lodního neštěstí u Wu-chanu

FOTO: Aly Song, Reuters

Podle kapitána a hlavního inženýra, který se také zachránil, se plavidlo převrátilo během jedné či dvou minut poté, co ho zasáhlo tornádo. I přeživší cestující potvrzují, že loď se ocitla v prudké bouři. [celá zpráva]

Vše se odehrálo tak rychle, že posádka nestihla ani vyslat nouzový signál, pomoc přivolalo až sedm přeživších z lodi, kteří po jejím potopení doplavali na břeh. Záchranné práce proto začaly až tři hodiny po tragédii.

Milicionáři čekají na vyzvedávání těl z vyzdvižené čínské lodě.

Milicionáři čekají na vyzvedávání těl z vyzdvižené čínské lodě.

FOTO: ČTK/AP

Kapitán a hlavní inženýr byli vzati do vazby. [celá zpráva]

Příbuzní cestujících, z nichž stovky se shromáždily ve městě Ťien-li nedaleko místa katastrofy, si stěžují, že jim úřady neposkytují dost informací. Žádají také vyšetření případné lidské chyby.

Převrácení Východní hvězdy je nejhorším lodním neštěstím od roku 1948, kdy se v Šanghaji potopila loď SS Kiangya, přičemž zemřelo nejméně 2750 lidí.