Trojici oběsili ve věznicích v Karáčí a Hajdarábádu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Příslušníci levicové organizace balúčských studentů (BSO) unesli v květnu 1998 letoun společnosti Pakistani International Airlines z Turbatu do Karáčí s mezipřistáním v Gwadaru. Právě tam do letounu nastoupili a krátce po vzlétnutí přepadli pilotní kabinu a požadovali, aby pilot přistál v indickém Dillí.

Pilot je upozornil, že pro takový let nemá stroj dost paliva, avšak souhlasil s přistáním v Gudžarátu v Indii. Stroj ale nasměroval do Hajdarábádu, kde na něj po přistání udeřilo pákistánské komando. Cestujícím se nic nestalo.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z péšávarské školy po teroristickém útoku. Video ze 17. prosince 2014. Zdroj: Reuters

Tři únosce odsoudili k trestu smrti v říjnu téhož roku. Dlouhá léta pak čekali na vykonání trestu, dokud vláda v roce 2008 neuvalila na trest smrti moratorium. To odvolala po přepadení péšávarské školy extremisty z Tálibánu v prosinci loňského roku. Tálibové v ní povraždili přes 130 školáků a kantorů.

BSO bojovala za větší práva a více zdrojů pro Balúčistán, jednu z nejzaostalejších provincií.