WHO se ovšem domnívá, že tato čísla neodpovídají realitě a nakažených i mrtvých je zřejmě víc, i když mezi 9936 jsou vedeny i nepotvrzené případy. Podle WHO je nejhorší situace v Sieře Leone, kde se ebola vyskytuje ve všech 15 správních oblastech. Nejrychleji se šíří v hlavním městě Monrovii, kde je 305 případů nákazy.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

WHO upozorňuje, že i když se podařilo získat příslib další pomoci pro tři nejpostiženější země, ze 4700 potřebných lůžek je nyní k dispozici jenom čtvrtina. Chybí také zahraniční zdravotnický personál, který by pomohl udržet v chodu léčebná centra. Nejvíce v tomto smyslu pomohla Kuba, která podle AFP vyslala už 165 lékařů a ošetřovatelek do Sierry Leone a do Libérie a Guineje hodlá poslat 83 dalších.

Liberijci v karanténě hladoví

Několik desítek Liberijců, kteří jsou drženi v karanténě v západoliberijském městě Jennewende pro podezření, že jsou nakaženi ebolou, pohrozilo, že z izolace odejdou, protože trpí hlady. S odvoláním na liberijský rozhlas o tom informovala agentura AP. Podle místního rozhlasu přestal Světový program pro výživu do této části Libérie dodávat potraviny určené lidem poznamenaným epidemií.

Libanonský ministr zdravotnictví Vaúl abú Faúr ve čtvrtek oznámil, že úřady mají podezření na to, že s ebolou přiletěl do vlasti Libanonec, který předtím byl v západní Africe. Muž byl preventivně umístěn do karantény. V Africe žije poměrně vysoké množství libanonských občanů. Desítky tisíc jich tam zejména obchodují.