Když něco opravdu chcete, jdete za tím hlava nehlava, i když u toho musíte překročit jisté morální hranice. Možná tak by se dala popsat touha po dobrodružství, která vedla partu ruských fotografů k tomu, aby v noci a tajně vylezli na vršek jednoho z nejzachovalejších klasických divů světa - Cheopsovy (Chufuovy) pyramidy, která se nachází na pyramidovém poli v Gíze na předměstí Káhiry.

Před vstupem na pyramidy varují turisty cedule v několika jazycích, skupinku Rusů to ale neodradilo.

Před vstupem na pyramidy varují turisty cedule v několika jazycích, skupinku Rusů to ale neodradilo.

FOTO: Profimedia.cz

Snažení nebylo podle jejich vlastních slov příliš náročné. Jednoduše počkali v úkrytu, až skončí návštěvní hodiny, a poté se nezpozorováni ochrankou vydali na samotný vrchol, odkud pořídili skutečně jedinečné snímky Sfingy i blízkého okolí, uvedl server Daily Mail.

"Žádná slova nemohou vyjádřit ten neskutečný pocit, když jsem viděl pyramidy na vlastní oči," uvedl další z fotografů Vadim Makhorov, pro kterého byla jejich návštěva splněným snem.

Sfinga v Gíze

Sfinga v Gíze

FOTO: Profimedia.cz

"Možná právě ten pocit nás všechny hnal k tomu, abychom vylezli na samotný vrchol a viděli panorama celého komplexu," dodal.

Výstupy za úplatu

Oficiálně byl vstup na pyramidy zakázán v roce 1980, má se ale za to, že i v dnešní době jsou mnozí průvodci ochotni za úplatu povolit tajně vstup na tuto jedinečnou památku.

Pohled z vrchu Cheopsovy paramidy

Pohled z vrchu Cheopsovy paramidy

FOTO: Profimedia.cz

Cheopsova pyramida je nejstarší z klasických sedmi divů světa a jako jediná zůstala až do dnešní doby zcela zachována.