Ženská nahota je v muslimském světě považována za tabu a tiskové oddělení hnutí se nechalo slyšet, že mladá žena nikdy nebyla jeho členkou.

Hnutí 6. dubna začátkem roku pomáhalo s organizací protestů, které přispěly ke svržení prezidenta Husního Mubaraka letos 11. února.

Agentura DPA poznamenala, že mladá žena má na fotografiích na sobě jenom punčochy a červené baleríny. V atmosféře, kdy některá média delší dobu brojí proti mládežnickému hnutí, by jakákoli spojitost jejího blogu s ním poškodila jeho obraz před volbami.

Egyptská bloggerka Aliaa Magda Elmahdy se na svém blogu odhalila celá. Některé partie jejího těla byly redakčně rozostřeny.

Egyptská bloggerka Aliaa Magda Elmahdy se na svém blogu celá odhalila. Některé partie jejího těla byly redakčně rozostřeny.

FOTO: arebelsdiary.blogspot.com

Otázka, do jaké míry smějí ženy odhalit své soukromí, byla v Egyptě slyšet hlasitě i v posledních týdnech. Radikální islámská strana An-Núr například nahradila fotografii jedné své kandidátky obrázkem růže, zatímco mužské kandidáty všude doprovázela podobizna. Předseda strany tvrdil, že šlo o vlastní rozhodnutí kandidátky, bojovnice za práva žen ale postup strany kritizovaly.

První parlamentní volby v Egyptě po svržení Mubaraka začínají 28. listopadu a mají se konat ve třech etapách, z nichž poslední je plánována na leden.