Budovy v ulici Al Džamahíríja byly zasaženy okolo půl druhé ráno. Budovy hořely ještě o půldruhé hodiny později a hasiči se k nim nemohli dostat.

Při náletu bylo zraněno několik zaměstnanců protikorupčního úřadu, informovala agentura RIA Novosti.

Sanitka před hořící budovou velitelství bezpečnostních sil v Tripolisu

Sanitka před hořící budovou velitelství bezpečnostních sil v Tripolisu

FOTO: Louafi Larbi, Reuters

Libyjský hasič zasahuje u hoříc budovy protikorupčního úřadu v Tripolisu.

Libyjský hasič zasahuje u budovy protikorupčního úřadu v Tripolisu.

FOTO: Louafi Larbi, Reuters

NATO přitom opakovaně uvádí, že nemíří na budovy, kde žije Kaddáfí, ale jen na stavby, které slouží ozbrojeným složkám nebo jako velitelství.

Útok byl proveden v den, kdy se v Moskvě konají rozhovory mezi Kaddáfího vyslanci a Ruskem. Ruský ministr Sergej Lavrov ještě před jejich zahájením v pondělí uvedl: „Souhlasili jsme se setkáními jak se zástupci Tripolisu, tak Benghází.“

V Tripolisu sídlí Kaddáfího vláda, v Benghází vzbouřenci. Ti měli dorazit na jednání později, v úterý nebo ve středu, ale z technických důvodů návštěvu posunuli, píše BBC.

Libyjci pozorují požár velitelství bezpečnostních sil.

Libyjci pozorují požár velitelství bezpečnostních sil.

FOTO: Louafi Larbi, Reuters

Lavrov přitom zdůraznil, že Moskva je „připravena vést dialog se všemi“. Rusko na rozdíl od Francie vládu rebelů neuznalo jako zástupce Libye. Nadále uznává za legitimní Kaddáfího vládu.

Šéf libyjské ropné firmy zběhl

Šéf libyjské státní ropné společnosti NOC Šukrí Ghaním zběhl od Muammara Kaddáfího a přidal se na stranu povstalců. V pondělí to s odvoláním na zdroje v povstalecké radě uvedla televize Al-Arabíja.Podle SkyNews utekl do Tuniska.