Srbové, které žalobce označil jmény Vesco a Velco, měli do JAR přiletět, aby zavraždili údajného šéfa podsvětí Cyrila Beeku, soukromého vyšetřovatele Paula O’Sullivana, du Toita a „několik dalších“.

Beeka byl v druhé polovině března zastřelen muži na motorce ve svém autě v Kapském městě, krátce po jeho smrti následovala prohlídka Krejčířova domu, kde byl objeven seznam lidí údajně určených k likvidaci. [celá zpráva]

Du Toit, který na seznamu rovněž figuroval, přišel k soudu v doprovodu policistů ozbrojených samopaly. Žalobce soud žádal, aby odmítl vyhovět Krejčířově žádosti o propuštění na kauci s tím, že má dostatek peněz i kontaktů na to, aby opustil zemi.

Obžalovaný podle něj navíc zná některé svědky a ví, kde žijí. Může je tak ovlivňovat nebo jim vyhrožovat, poznamenal. Podnikatel namítl, že jeho jediným cílem je usadit se v JAR a popřel, že by se čímkoli provinil.

Soudce Phillip Venter nakonec oznámil, že na posouzení žádosti potřebuje více času a své rozhodnutí o podnikatelově propuštění na kauci odložil na pátek.

„V ČR mi hrozila smrt“

Krejčíř před soud předstoupil v šedém proužkovaném obleku. V síni přihlížela jeho manželka Kateřina, syn Denis a matka Naděžda, která do JAR přiletěla ve středu. [celá zpráva]

Krejčířův advokát ve středu před soudem zopakoval tvrzení, že z Česka musel utéct, neboť zde byl jeho život v nebezpečí. Podnikatel pak podle serveru iAfrica.com přiznal, že už týdny předtím, než se sám vydal policii, věděl, že se chystá jeho zatčení.

Podle svých slov se o tom dočetl v blíže nespecifikovaných českých novinách, v místopřísežném prohlášení před soudem to měl také dříve uvést i soukromý vyšetřovatel Paul O'Sullivan. Elitní jednotce Hawks (Jestřábi) pak prý Krejčíř napsal dopis, v němž nabídl svou spolupráci.