Anni Deawaniová, která pocházela ze Švédska, byla zavražděna minulý měsíc. V JAR trávili oba novomanželé líbánky.

Dewaniová byla i s manželem unesena 13. listopadu, když jeli v taxíku v Kapském městě. Shriena údajně únosci propustili, což vzbudilo podezření policie. Následující den bylo objeveno její tělo v opuštěném voze. Její náramkové hodinky, náhrdelník z bílého zlata a diamantů i její kabelka a mobilní telefon byly ukradeny.

Vražda za 35 000?

Taxikář Zola Tongo uvedl, že vražda byla objednaná výměnou za omezení maximální výše trestu na 18 let. Dewani mu prý nabídl 15 000 randů, (více než 35 tisíc korun), když ho zbaví novomanželky, se kterou žil pouhé dva týdny.

Dewani, který je zpět v Bristolu, to odmítá. Jeho rodina v prohlášení uvedla: „Shrien je zcela nevinný. Tato obvinění jsou naprosto absurdní a mimořádné výhodná pro Jižní Afriku a velmi zraňující pro mladého muže truchlícího nad ztrátou ženy, kterou miloval, kterou si vybral jako životní partnerku.“

Rodina dále uvádí: „Jihoafrická policie ještě ani nemluvila s Dewanim o těchto obviněních. Místo toho dva týdny strávila vyjednáváním přiznání od taxikáře, zatímco ostatní obvinění si stěžovali na mučení a na vynucování přiznání."

Spolu s Tongem se na únosu a vraždě měli podílet i dva komplicové, 23letý Xolile Mnguni a 25letý Mziwamadoda Qwabe.