Mluvčí mezinárodních sil ISAF řekl, že útočníci byli navlečeni do uniforem afghánské armády. Byli vyzbrojeni lehkými zbraněmi, dva měli na těle výbušniny.

Afghánci míjejí tělo útočníka v Džalalabádu.

Afghánci míjejí tělo útočníka v Džalalabádu.

FOTO: ČTK/AP

Útok zahájili v 5:30 místního času. Avizovaly jej mohutné exploze. Je to už podruhé za šest měsíců, co Tálibán zaútočil na tuto základnu NATO.

Afghánští vojáci u těla útočníka v Džalalabádu

Afghánští vojáci u těla útočníka v Džalalabádu

FOTO: ČTK/AP

Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhíd uvedl, že útok podniklo čtrnáct ozbrojenců, podle něj pronikli až do areálu základny.

Afghánští vojáci běží vstříc nepříteli v Džalalabádu.

Afghánští vojáci běží vstříc nepříteli v Džalalabádu.

FOTO: ČTK/AP

NATO to nekomentovalo, v prohlášení síly ISAF uvedly, že „je zasáhla palba z ručních zbraní od neurčeného počtu útočníků.“ Obránci základny atentátníky, kteří přepadli předsunuté stanoviště, rychle lokalizovali pomocí vrtulníků a zneškodnili. Mezi vojáky mnohonárodnostních sil nebyl nikdo zraněn.

 Bomba na tržišti zabila deset lidí

V provincii Kunduz na severu země dopoledne zabila bomba ukrytá v motorce deset lidí, včetně tří dětí a dvou policistů, uvedla policie a ministerstvo vnitra.

Jeden ze zabitých útočníků z Tálibánu

Jeden ze zabitých útočníků z Tálibánu

FOTO: ČTK/AP

Bomba explodovala na rušné ulici u tržiště ve chvíli, kdy kolem projíždělo vozidlo patřící jednomu z velitelů místní milice. Velitel a jeden z jeho osobních strážců jsou mezi oběťmi. Útok byl podle policejního šéfa zřejmě mířen právě na velitele.

Dalších osmnáct lidí bylo zraněno.