Dosluhující šéf Kremlu stráví v Libyi den. Na programu má i setkání s tamním vůdcem Muammarem Kaddáfím. Nákupem vojenského materiálu by se současně řešila otázka libyjského dluhu vůči bývalému Sovětskému svazu, který činí 3,5 mld. dolarů. V Moskvě se hovoří o možném prodeji ruských bojových letadel MiG či Suchoj a také protiletadlových raket typu S-300.

V komunistické éře byla Kaddáfího Libye prominentním odběratelem sovětských zbraní, také proto, že platby se odvíjely v dolarech. Začátkem 90. let však Moskva obchodní vztahy s Tripolisem vzhledem k uvalení mezinárodních sankcí na Libyi přerušila.

Dalším tématem rozhovorů je možný vstupu ruského energetického koncernu Gazprom do těžby libyjského zemního plynu. Podle moskevského listu Kommersant, který se odvolával na nejmenované členy prezidentovy delegace, chce Rusko učinit z Libye svého strategického partnera v severní Africe.

Na programu měl Putin rovněž jednání o spolupráci v atomové oblasti, konkrétně o ruské pomoci při uskutečňování libyjského civilního jaderného programu.

Šéf Kremlu se také u Kaddáfího zasazuje o propuštění pracovníka ruského olejářského koncernu Lukoil, který byl koncem minulého roku v Libyi zatčen pro podezření ze špionáže.