Hlavní obsah

Záhadná bodnutí injekcí na diskotékách děsí Francii

Ve Francii se v posledních měsících objevily desítky případů bodnutí nejspíš injekční stříkačkou na diskotékách, v nočních klubech nebo na koncertech. Napadení následně pociťovali nevolnost nebo závratě. V jejich těle se ale nenašly žádné omamné látky, oznámila prokuratura v Bretani, kde byla hlášena většina těchto případů.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

„Motiv činů, které nejsou spojeny s krádežemi ani násilím, zatím není jasný,“ uvedli vyšetřovatelé v Rennes. Policie odebrala krevní vzorky několika napadeným, ale „výsledky těchto biologických analýz jsou vesměs negativní, a to jak na GHB (droga používaná při znásilnění), tak na další toxické látky,“ zdůrazňuje státní zastupitelství.

Úřady v Bretani zaznamenaly od prosince celkem 69 případů, nejvíce jich bylo v Nantes a v Rennes. Tento týden se objevily tři nové případy v Roanne, dvě mladé ženy a jeden muž ohlásili po návštěvě diskotéky velké modřiny se stopou po vpichu uprostřed.

Tržby klubů klesly o polovinu

Záhadné útoky budí obavy mezi mládeží, provozovateli nočních podniků i mezi zdravotníky. Napadení se nechávají testovat na žloutenku a virus HIV a berou preventivní léčbu proti těmto nemocím. Zejména dívky se obávají možného sexuálního napadení, klesla návštěvnost diskoték.

Majitelé nočních podniků modernizují zabezpečení a posilují ochranku, poklesu návštěvnosti i tržeb až o polovinu to ale nezabránilo, píše Le Figaro.

Může jít o paniku

Podobné zprávy o desítkách útoků injekcí s neznámou látkou se začaly množit loni v říjnu ve Spojeném království. Převážně dívky z několika měst ve Skotsku a na dalších místech Británie hlásily, že jim večer kdosi v podniku zřejmě vstříkl do těla neznámou látku, ony se probraly až druhý den a z noci si nic nepamatují. Pachatel nebo pachatelé ale nikdy nebyli dopadeni.

Desítky britských žen hlásí útoky jehlou v nočních klubech po celé zemi

Evropa

Není vyloučeno, že se jedná o zhmotněnou městskou legendu, která ožije tím, že někdo popíše jeden případ a nabalují se další, kteří mají například kvůli opilosti nebo intoxikaci drogou jen mlhavé podezření nebo si napadení z nejrůznějších důvodů prostě vymyslí. Zvěsti se pak prostřednictvím sociálních sítí rychle šíří.

Co je ale naopak velmi reálné a činí narůstající problém, a to v Británii i dalších evropských zemí, je tzv. spiking, tedy omámení především žen a dívek přidáním alkoholu nebo drogy do pití bez jejich vědomí.

Nejčastějším motivem takového činu je sexuální nátlak nebo rovnou násilí. Útočníci se snaží narkotikem nebo velkou dávkou alkoholu u obětí odstranit zábrany či je připravit o schopnost se bránit.

Reklama

Výběr článků

Načítám