Hlavní obsah
Uprchlíci u vlakového nádraží v Mnichově. Ilustrační foto Foto: Reuters

Z Rakouska do Mnichova vlaky nadále nepojedou kvůli uprchlíkům

Dálkové vlaky na hlavní železniční trati spojující Rakousko a Německo nebudou kvůli přílivu uprchlíků a obnoveným hraničním kontrolám jezdit nejméně do poloviny října. Oznámil to na svých internetových stránkách německý železniční dopravce Deutsche Bahn. Příval uprchlíků ani přes zhoršené počasí nekončí, Maďaři hlásí skoro 8 tisíc lidí za den.

Uprchlíci u vlakového nádraží v Mnichově. Ilustrační foto Foto: Reuters
Z Rakouska do Mnichova vlaky nadále nepojedou kvůli uprchlíkům

Podle dosavadních plánů měla uzavírka pro rychlíky mezi Salcburkem a Mnichovem skončit 12. října, nyní byla prodloužena do 18. října. Omezený provoz je na trati od poloviny září.

Páteřní železniční trať spojující Rakousko s Bavorskem začali v září ve velkém využívat migranti, kteří směřovali z Maďarska do Německa. Německo proto 15. září důležitou železniční trať uzavřelo, aby zastavilo desetitisíce lidí, kteří se po této trase neorganizovaně hrnuli na německé území. Davy uprchlíků si ale našly další cesty, jak se do Německa dostat - ať už s využitím jiných regionálních vlakových tras, po silnici či pěšky.

Do Rakouska stále přicházejí běženci ze sousedního Maďarska po tisících. V sobotu rakouská policie spočítala, že do 19:00 SELČ prošlo hraničním přechodem Nickelsdorf 5050 migrantů. V neděli podle odhadů přijedou další zhruba čtyři tisíce, uvedla agentura APA.

Web maďarské policie oznámil, že v pátek přišlo do země 7215 a v sobotu 7907 migrantů. Naprostá většina přichází přes chorvatsko-maďarské hranice. Pokračují dál vlaky do maďarské obce Hegyeshalom. Zde vystoupí a musí pěšky asi tři kilometry do rakouského Nickelsdorfu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků