Hlavní obsah

Ve vídeňském bytě vybuchl plyn ve chvíli, kdy tam vcházel exekutor

Jednoho mrtvého a pět zraněných, z toho tři vážně, si vyžádala čtvrteční exploze plynu v jednom obytném domě ve Vídni. Výbuch nastal ve chvíli, kdy chtěl do bytu 55letého dlužníka vstoupit exekutor. Neplatící nájemník si po převozu do nemocnice, kde skončil s poraněním, vyslechl příkaz k zatčení, protože je podezřelý, že explozi způsobil záměrně, informovala agentura APA.

Ve vídeňském bytě vybuchl plyn ve chvíli, kdy tam vcházel exekutor

Výbuch nastal poté, co soudní vykonavatel nechal otevřít dlužníkův přízemní byt. Podle policejního mluvčího Paula Eidenbergera o život při tom přišel 64letý správce domu.

Vážná zranění utrpěli 39letý exekutor a 48letý zámečník, který dveře bytu odemkl a otevřel. V sousedním bytě zasáhl kus vyražené zdi třináctidenní novorozenou holčičku a vážně ji poranil na hlavě. Její život ale není ohrožen.

Pátým zraněným je 53letá manželka správce domu, která v okamžiku výbuchu rovněž stála před bytem. Její zranění jsou ale jen lehká.

Zřejmý viník bydlel v domě 34 let. Rok už ale neplatil nájemné, a proto měl být vystěhován.

Exploze způsobila značné škody nejen v domě, ale i na okolních budovách. Jejich obyvatelé se podle hasičů do svých poškozených bytů vrátit nemohou. Škody v okolí hlásily také kavárna, lékárna, tetovací studio a majitelé tří osobních a jedno nákladního auta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků