Hlavní obsah
Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka Foto: Heinz-Peter Bader, Reuters

V Rakousku stoupla kriminalita, podle ministra i kvůli migrantům

V Rakousku se v letech 2015 a 2016 zvýšila kriminalita o tři procenta. Uvedl to ministr vnitra Wolfgang Sobotka. Podle něj nárůst souvisí i s příchodem migrantů, napsal server listu Die Presse.

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka Foto: Heinz-Peter Bader, Reuters
V Rakousku stoupla kriminalita, podle ministra i kvůli migrantům

Ministr zveřejnil první informace o statistice zločinnosti bez podrobných čísel. Ty by měl oznámit začátkem března Spolkový kriminální úřad. Pokud se Sobotkova sdělení potvrdí, pak se trend klesající zločinnosti obrátil a země je v kriminalitě zpět na úrovni z roku 2010. Tehdy úřady řešily 534 351 udání.

Sobotka se domnívá, že nepříznivý vývoj zapříčinil patrně i vysoký počet uprchlíků. Omezení migrace proto považuje za jeden z kroků, jak zločinnost zase snížit.

K masivnímu omezení přistěhovalectví se vláda lidovců a sociálních demokratů zavázala na konci ledna v rámci nově vyjednaných podmínek další koaliční spolupráce. Vídeň plánuje mimo jiné posílit hraniční kontroly. Koalice se však neshodla na zákonném stanovení horního limitu počtu přijímaných migrantů, který prosazoval zejména Sobotka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků