Hlavní obsah
 

V Londýně se na domy zřítil stavební jeřáb

Na východě Londýna se ve středu zřítil stavební jeřáb, který dopadl na dva řadové domy a rozestavěnou budovu. Jeden člověk zemřel a nejméně čtyři další lidé byli zraněni, uvedla stanice BBC. Po pádu hasiči prohledávali trosky.

 
V Londýně se na domy zřítil stavební jeřáb

Dvacetimetrový jeřáb se zřítil v 14:40 (15:40 SELČ) na staveništi ve čtvrti Bow v severovýchodní části Londýna. Část dopadla na rozestavěný bytový dům, další část na řadové domky.

„Bylo kolem půl třetí odpoledne, když jsem otevřel okno  do zahrady a uviděl, jak ta velká červená věc padá. Utíkal jsem. Myslel jsme si že končí svět,” řekl televizi Sky News místní obyvatel Motiur Rahman. „Střecha mého domu je pryč,” dodal.

Dva lidé byli převezeni do nemocnice se zraněními hlavy a dva další zranění byli ošetřeni na místě. Později úřady uvedly, že si pád jeřábu vyžádal jednoho mrtvého, nebylo však upřesněno, o koho jde a kde byla oběť nalezena.

Část jeřábu dopadla na rozestavěný dům.

Foto: Hannah Mckay, Reuters

Jeřábník podle svědkyně Bridget Teirneyové vyvázl a je v bezpečí.

Na místě zasahovala speciální jednotka londýnských hasičů, která pátrala v troskách po případných zavalených osobách. Nasazeny jsou nejméně tři jednotky hasičů. Jejich komisař Graham Ellis uvedl, že se jedná o „komplexní záchrannou operaci“ na které se podílí několik složek. Nasazen byl i dron, který mapoval místo neštěstí ze vzduchu.

Jeřáb využívala společnost Swan Housing Association. Další firma uvedla, že byl jeřáb postaven v úterý.

Policie doporučila lidem, aby se oblasti vyhnuli. Místo tragédie je uzavřeno.

Pohled na místo, kde se zřítil jeřáb.

Foto: Hannah Mckay, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků