Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Vasily Maximov/Pool , Reuters

USA si chtějí Rusko podmanit, ale to se jim nepovede, hřímá Putin

Spojené státy si chtějí podmanit Rusko, ale to se jim nepodaří, stejně jako se to nepodařilo v dějinách ještě nikomu. V úterý to v Moskvě prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Vasily Maximov/Pool , Reuters
USA si chtějí Rusko podmanit, ale to se jim nepovede, hřímá Putin

„Nechtějí nás ponížit, chtějí, abychom je poslouchali. Chtějí, abychom na svůj účet řešili jejich problémy, chtějí nás podrobit svému vlivu,“ upozornil podle státní agentury RIA Novosti Putin na setkání s příznivci z Všeruské lidové fronty (ONF).

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„To se nikdy nikomu vůči Rusku nepodařilo a nikomu se to nepodaří,“ dodal ruský prezident.

Putin se v posledních týdnech opakovaně vyhradil vůči politice USA a postupu Severoatlantické aliance ve východní Evropě. Ruský prezident tvrdí, že Washington zahajuje novou studenou válku, když zavedl ekonomické sankce vůči jeho zemi kvůli konfliktu na východní Ukrajině, a americká vojska a síly jejich spojenců z NATO se aktivují u východních hranic. NATO a jeho rozpínání na východ podle něj zásadně mění geopolitickou rovnováhu u ruských hranic.

Související témata

Prezident USA Barack Obama

Foto: Kevin Lamarque , Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin se vyjadřuje k dění na Ukrajině

Foto: Ria Novosti, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků