Hlavní obsah

U Švédska se v bouřce potopila loď, posádka se pohřešuje

U švédských břehů se v pátek ráno potopila norská nákladní loď. Na její palubě bylo šest lidí. Všichni jsou pohřešováni a pátrá se po nich. V oblasti byla bouřka. Sedmdesát metrů dlouhá loď Langeland vezla náklad kamene. O pomoc zavolala v šest hodin ráno. Plavidlo bylo na cestě do přístavu Moss v Norsku.

U Švédska se v bouřce potopila loď, posádka se pohřešuje

Vrtulníky a záchranné čluny nyní pátrají po posádce. Podle vedoucího záchranné operace Bingera Knutssona byly nalezeny záchranné vesty, čluny a trosky, loď ani posádku ale záchranáři nezahlédli. Na lodi byli muži z Ruska a Polska, s nákladem plavidlo vážilo 2500 tun.

"Za nehodou je pravděpodobně silný vítr, loď se zřejmě chtěla před ním ukrýt v Kosterově fjordu," uvedla Laila Svendsenová z dispečinku dopravy. V jeho blízkosti se zřejmě plavidlo potopilo.

Kvůli počasí měla v oblasti problémy i čínská loď. Záchranáři museli evakuovat 23 členů její posádky, protože loď byla poškozená a unikalo z ní palivo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků