Hlavní obsah

V Brně evakuují nádraží, na stavbě poblíž se našla nevybuchlá munice

Brno
Aktualizováno

S velkými problémy musí počítat cestující mířící na brněnské Hlavní nádraží. Při stavebních pracích poblíž totiž dělníci objevili předmět připomínající nevybuchlou munici. Celé nádraží policisté evakuují, na místě zasahují i hasiči. Problémy budou mít i řidiči v okolí.

Evakuace hlavního nádraží v BrněVideo: Novinky

Článek

„Nález munice z druhé světové války omezil život v centru Brna. Na staveništi u vlakového nádraží objevili dělníci předmět připomínající leteckou pumu. Policisté uzavřeli okolí nálezu, na místo míří pyrotechnik,“ informovali policisté na sociální síti X.

„V Brně hl. n. je zastaven provoz. Při výkopových pracích byla nalezena nevybuchlá munice. Nádraží se evakuuje, na místě zasahují policisté a hasiči,“ dodala Správa železnic.

„Z bezpečnostních důvodů uzavíráme perimetr 300 m od místa nálezu. Omezení se týká zejména ulic: Nové Sady, Úzká, Nádražní, Uhelná, část ulice Hybešova a Husova,“ upřesnila policie.

„Aktuálně probíhá evakuace. Na místě jsou připraveny evakuační autobusy. Jakmile dojde k vytvoření bezpečného prostoru, pyrotechnici se pokusí na místě deaktivovat nalezenou munici,“ přidali policisté.

V místě nálezu probíhá archeologický výzkum před plánovanou výstavbou.

Související témata:

Výběr článků

Načítám