Hlavní obsah
Autobusová zastávka v belgických Antverpách Foto: Profimedia.cz

Řidič autobusu v Belgii dokončil jízdu, ačkoli byl vážně pobodán

Belgický řidič autobusu ve čtvrtek večer dokončil svou obvyklou trasu mezi městečky jižně od Antverp, ačkoli jej předtím desetkrát bodnul nožem neznámý útočník.

Autobusová zastávka v belgických Antverpách Foto: Profimedia.cz
Řidič autobusu v Belgii dokončil jízdu, ačkoli byl vážně pobodán

Muž byl zřejmě v takovém šoku, že si svůj vážný zdravotní stav uvědomil až hodinu po incidentu. S odvoláním na vyjádření prokuratury v Antverpách dnes o případu informovala agentura AFP.

Podle vyšetřovatelů 58letý řidič pokračoval v práci se zraněními, která mohla být smrtelná: "deset ran nožem v oblasti břicha, u krku, v horní části pravé dolní končetiny a na ruce".

Neznámý pachatel jej přepadl kolem 17:00, když jeho autobus stál na zastávce v městečku Kontich. Řidič zjistil, že tam dorazil s předstihem oproti jízdnímu řádu, a tak si za volantem dopřál kuřáckou přestávku, přičemž nechal otevřené dveře do kabiny. Do ní následně vtrhnul útočník, vytáhl zbraň a začal bodat, uvedla prokuratura.

Agresor se ihned poté dal na útěk. Napadený muž "nejspíše ve stavu šoku" zavřel dveře od autobusu a pokračoval v jízdě, jako by se nic nestalo. Nejdříve dojel na konečnou stanici v 15 kilometrů vzdáleném Lieru a pak pokračoval do autobusového depa ve Willebroeku. Až tam si prý uvědomil, co se mu přihodilo. Jeho kolegové následně přivolali pomoc.

Podle belgických médií řidič po útoku strávil za volantem ještě asi hodinu. Státní zastupitelstvo v Antverpách incident vyšetřuje jako pokus o vraždu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků