Hlavní obsah
Nizozemská policie na letišti Schiphol Foto: Peter Dejong, ČTK/AP

Pilot omylem vyvolal poplach na letišti v Amsterdamu

Na mezinárodním letišti Schiphol v nizozemském Amsterdamu byl ve středu večer vyhlášen poplach. Omylem ho vyvolal pilot jednoho z odbavovaných letadel, panovaly obavy z pokusu o únos. Na místě zasahovala armáda a spoje začaly nabírat zpoždění.

Nizozemská policie na letišti Schiphol Foto: Peter Dejong, ČTK/AP
Pilot omylem vyvolal poplach na letišti v Amsterdamu

Deník The Guardian na svém webu napsal, že měl poplach vyvolat bezpečnostní incident na palubě stroje společnosti Air Europa mířícího do Madridu. List Daily Mirror referoval o tom, že se jednalo o let UX1094 a nizozemské speciální síly dostaly posádku i všechny cestující do bezpečí. Spekulovalo se také o třech útočnících s nožem na palubě.

Letecká společnost Air Europe posléze potvrdila, že alarm spustil pilot omylem.  "V letadle z Amsterodamu do Madridu byl dnes večer omylem spuštěn alarm a na základě toho letiště přistoupilo k předepsaným bezpečnostním opatřením," uvedly španělské aerolinie. "Příčina poplachu nebyla žádná, všichni cestující jsou v pořádku a čekají na odlet," dodala společnost.

Poblíž podezřelého letadla zasahovali záchranáři a policisté, provoz na letišti ale nebyl úplně zastaven.

Nizozemská policie na letišti Schiphol

Foto: Peter Dejong, ČTK/AP

Amsterdamské letiště Schiphol

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků