Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Po osmi dnech se dostala skupina turistů ze zajetí jeskyně ve švýcarských Alpách

Osm dnů musela strávit skupina turistů v jeskynním komplexu ve švýcarských Alpách. V pátek se konečně dostali ven. Sedm mužů a jejich průvodce byli v jeskyních uvězněni od soboty kvůli intenzívnímu dešti a nečekanému navýšení vodní hladiny, napsala agentura DPA.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Po osmi dnech se dostala skupina turistů ze zajetí jeskyně ve švýcarských Alpách

Původně se předpokládalo, že záchranáři vyprostí skupinu až o víkendu. Nakonec hladina vody klesla rychleji, než se čekalo. Po lékařské prohlídce se všichni vrátili ke svým rodinám.

Muži mezi 25 a 55 lety se minulou sobotu vydali s profesionálním průvodcem na dvoudenní túru do jednoho z největších jeskynních systémů na světě, který se nachází ve středním Švýcarsku jižně od Curychu. Zpět se ale kvůli nečekanému zvýšení hladiny vody už bezpečně dostat nemohli. [celá zpráva]

Skupinu zásobovali jídlem profesionální speleologové, kteří se za nimi dostávali trasou, jež je pro amatéry příliš náročná a nebezpečná. Uvízlí turisté se na povrch mohli dostat až ve chvíli, kdy klesla hladina vody v jeskyni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků