Hlavní obsah
Juilan Cadman

Obětí útoku v Barceloně je i sedmiletý chlapec

K identifikovaným obětem čtvrtečního teroristického útoku v Barceloně v neděli přibyl dosud pohřešovaný sedmiletý Julian Cadman. Jeho smrt stanici Sky News potvrdil jeho otec Andrew, který v sobotu přiletěl do Barcelony z Austrálie.

Juilan Cadman
Obětí útoku v Barceloně je i sedmiletý chlapec

Smrt Juliana potvrdila rodina v prohlášení, kde stojí. „Julian byl nejmilovanějším a nezbožňovanějším členem naší rodiny. Když si užíval panoramatu Barcelony se svou matkou, byl nám bohužel Julian vzat. Byl tak energický a zábavný, vždy přinesl úsměv na našich tvářích.“

Identita oběti musí být ještě potvrzena testem DNA, což potrvá několik dní.

Do katalánské metropole přiletěl otec v sobotu ráno a okamžitě začal zjišťovat, zda je jeho syn mezi oběťmi. Bylo to pravděpodobné. Hned po útoku se objevily fotografie zachycující britského turistu Harryho Athwala nad chlapcovým tělem. Chlapec měl viditelně zlomeniny. Athwal nebral ohled na výzvy policistů, aby odešel.

„Položil jsem mu ruku na záda a věděl jsem, že už nežije. Hladil jsem ho po vlasech a zůstal jsem u něj. Nechtěl jsem to dítě zanechat uprostřed silnice,” řekl listu The Mirror.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Španělská policie kontroluje vozidla v Ripollu nedaleko hraničního přechodu s Francií

Video: Reuters

Po identifikaci oběti zamířil Cadman do nemocnice navštívit manželku Jom. Ta ještě o smrti syna neví, je stále v kómatu. Její stav je vážný, ale stabilizovaný.

Matka se do Barcelony se synem vydala, aby se tam zúčastnila svatby neteře, její manžel musel kvůli pracovním povinnostem zůstat v Sydney. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků