Hlavní obsah
 

Policie našla v troskách domu ve Španělsku ostatky tří lidí

Španělská policie v rámci vyšetřování teroristických útoku v Katalánsku objevila v troskách domu v Alcanaru pozůstatky tří osob. S odvoláním na zdroje z vyšetřování o tom v neděli informoval list El País. V domě v Alcanaru podle policie teroristická buňka připravovala bomby na atentáty, při středečním výbuchu ale přišla o materiál a zjevně i o několik členů.

 
Policie našla v troskách domu ve Španělsku ostatky tří lidí

Po výbuchu v Alcanaru, které španělské úřady původně nespojovaly s terorismem, skončil v nemocnici Mohamed Houli Chemlal, kterého nyní policisté považují za člena buňky, která spáchala ve čtvrtek a v pátek atentáty na barcelonské třídě La Rambla a v katalánském městě Cambrils. Útoky si vyžádaly celkem 14 obětí.

Kromě Chemlala byli v okamžiku výbuchu v domě v Alcanaru další přinejmenším tři lidé, uvedl El País, podle kterého nový objev znamená také novou vyšetřovací verzi. Policie dosud totiž pátrala v souvislosti s teroristickými útoky v Katalánsku po třech osobách na útěku. Stále hledá mimo jiné Younese Abouyaaqouba, kterého podezřívá z toho, že řídil dodávku, která zabila v Barceloně 13 lidí.

Kromě něj pátrá také po imámovi Abdelbakim Es Sattym ze města Ripollu, který má podle ní na svědomí radikalizaci zbylých členů buňky. Třetím hledaným zůstává Youssef Alla, bratr jednoho ze zastřelených radikálů při útoku v Cambrils.

Buňka měla 12 členů

Podle listu El País nález pozůstatků tří osob v Alcanaru otevírá možnost, že všichni tři hledaní zahynuli už ve středu při pokusu vyrobit bomby. Policie zatím nic z toho nepotvrdila. Teroristická buňka zodpovědná za útoky v Katalánsku měla podle listu El País přinejmenším 12 členů. Při atentátu ve městě Cambrils zahynulo pět osob: Moussa Oukabir, bratři Mohamed a Omar Hichamyovi, Said Alla a Houssaine Abouyaaqoub, bratr muže podezřelého z řízení vražedné dodávky na ulici La Rambla.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Španělská policie prohledávala byty možných pachatelů z Barcelony

Video: Reuters

Po třech osobách policie pátrá. Čtyři osoby policisté zadrželi, mezi nimi Drisse Oukabira, bratra zabitého Moussy Oukabira, Mohammeda Aallu, bratra zabitého Saida a hledaného Youssefa Aallových, Mohameda Houliho Chemlala, zraněného při výbuchu v Alcanaru, a Salha El Kariba.

V barcelonské katedrále Sagrada Familia se v neděli uskuteční mše za oběti atentátů. Zúčastní se jí král Felipe VI. s manželkou, katalánský premiér Carles Puigdemont a starostky Barcelony Ada Colauová a Cambrilsu Camí Mendozová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků