Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Německo zesílilo kontroly na hranicích s Rakouskem

Německo zavedlo od čtvrtka nepřetržité namátkové kontroly na třech důležitých dálničních hraničních přechodech s Rakouskem, jež hojně užívají i čeští řidiči. Opatření je zaváděno na základě tlaku bavorské zemské vlády kvůli obavám z další vlny migrantů.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Německo zesílilo kontroly na hranicích s Rakouskem

Kontroly probíhají na přechodech na dálnici A3 u Pasova, na dálnici A8 u Salcburku a A93 u Kufsteinu. Spolkové policie je podle nedávné dohody bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna a spolkového ministra vnitra Thomase de Maizièra připraveno pomoci na sto bavorských policistů ze zásahových jednotek.

Herrmann je pro co možná nejúplnější kontrolu hlavních dopravních cest do země. „Je velmi, velmi důležité dál snížit množství ilegálních vstupů a udělat Německo celkově bezpečnějším. Musíme přijmout odpovídající opatření pro budoucnost,” řekl minulý týden.

Nadále sice zůstane u namátkových kontrol, důležité však podle ministra je, že na velkých přechodech budou prováděny bez přerušení ve dne v noci, což doposud nebylo.

Německý autoklub ADAC nicméně nepředpokládá, že by se kvůli kontrolám na hranicích tvořily větší fronty.

Omezené hraniční kontroly kvůli migrační krizi zavedly některé země Evropské unie, včetně Německa, se souhlasem Evropské unie už loni. I když se letos množství uprchlíků mířících do EU výrazně zmenšilo, zemská vláda v Bavorsku, přes které se migrační vlna do Německa hlavně valila, zpřísnění kontrol hájí.

Turecko opakovaně hrozilo, že vypoví dohodu o migrantech, které vedla k výraznému snížení migrantů připlouvajících z Turecka do Řecka. Naposled to udělalo, když evropští poslanci doporučili zmrazení přístupových rozhovorů EU s Tureckem. [celá zpráva]

Pro zmrazení je také Rakousko.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků