Hlavní obsah
 

Na věži mrakodrapu v Moskvě zavlála ukrajinská vlajka

V centru Moskvy ve středu ráno zavlála na pár hodin ukrajinská vlajka. Na věž mrakodrapu ze stalinské éry na nábřeží Kotelničeskaja ji tam vyvěsila skupina čtyř lidí ve věku 25 až 33 let. Ti současně přemalovali část dozlatova zbarvené sovětské hvězdy na špici modře, takže na Moskvany v ranní špičce svítila ukrajinskými národními barvami.

 
Na věži mrakodrapu v Moskvě zavlála ukrajinská vlajka

„Vlajka byla spatřena v 7.15 hodin,“ řekl agentuře Interfax-Ukrajina nejmenovaný zástupce městských záchranářů. Podle něj se vlajku i modrý nátěr podařilo za tři hodiny odstranit.

Vlajka nad budovou vlála tři hodiny.

Foto: ČTK/AP

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Policejní zdroj agentuře ITAR-TASS prozradil, že se na výškovou budovu dostali čtyři lidé. Pronikli do nejvyššího poschodí, odkud s pomocí lezecké výstroje vyšplhali až na věž zakončenou sovětskou hvězdou.

„Policie zadržela čtyři podezřelé a odvedla je na policejní stanici ve čtvrti Taganskij,” uvedl policejní mluvčí a dodal: „Šlo o dva muže a dvě dívky.” Do té doby se uvádělo, že zadržení byli jen muži.

„Dva mladí muži a dvě dívky řekli, že plánovali seskok z výškové budovy padákem. Podle nich žádnou vlajku nevyvěsili a hvězdu nebarvili.” Jsou stíháni za vandalismus a hrozí jim trest v délce jednoho roku až tří let.

Podle agentury RIA Novosti jde o samé Moskvany.

Aktivista přebarvuje část sovětské hvězdy na modro.

Foto: ČTK/AP

Související témata

Kyjev

Foto: Profimedia.cz

Průvod demonstrantů v moskvě

Foto: STRINGER, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků