Hlavní obsah
Polský premiér Donald Tusk Foto: Adam Stepien/Agencja Gazeta, Reuters

Na Ukrajině bojují ruští vojáci, tvrdí Polsko

Na východní Ukrajině bojují příslušníci ruské armády. Ve středu to oznámil polský premiér Donald Tusk, podle něhož to potvrzují zjištění polské rozvědky.

Polský premiér Donald Tusk Foto: Adam Stepien/Agencja Gazeta, Reuters
Na Ukrajině bojují ruští vojáci, tvrdí Polsko

"Jsou to informace Severoatlantické aliance, potvrzené polskou rozvědkou," řekl Tusk podle listu Rzeczpospolita během vystoupení před polskými poslanci.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle premiéra by se měl na Ukrajině angažovat Západ. "Ukrajině pomůžeme tehdy, pokud přimějeme Evropskou unii, Spojené státy, Kanadu a NATO ke krokům v ukrajinský prospěch," řekl Tusk.

Současně však odmítl volání opozice, aby Varšava přijala ještě ostřejší sankce proti Rusku.

Moskva až dosud kategoricky odmítala obvinění Kyjeva a Západu, že by na východě Ukrajiny bojovali ruští vojáci nebo že by dodávala zbraně a další vybavení proruským separatistům. Maximálně byla ochotna připustit účast dobrovolníků.

Související témata

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Polský premiér Donald Tusk

Foto: ČTK/AP

 

K pondělnímu zadržení deseti ruských výsadkářů na východní Ukrajině se ruské ministerstvo obrany vyjádřilo prostřednictvím anonymního zdroje, podle kterého hlídka nejspíše překročila neoznačenou hranici omylem. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků