Hlavní obsah
 

Migranti pochod z Bělehradu do Maďarska vzdali. Zpět se nechali odvézt

Asi tři stovky migrantů, kteří v úterý vyrazili pěšky z Bělehradu k maďarským hranicím, to postupně vzdaly a vrátily se do srbského hlavního města. Ve středu to uvedla maďarská agentura MTI.

 
Migranti pochod z Bělehradu do Maďarska vzdali. Zpět se nechali odvézt

Deník Blic uvedl, že několik migrantů nasedlo do taxíku a směřovalo k maďarským hranicím. Nejvytrvalejší, asi padesátičlenná skupina ušla ještě dalších deset kilometrů. Podle televize RTS tato skupina ve středu požádala srbské úřady, aby je autobus odvezl do města Subotica poblíž srbsko-maďarské hranice.

Zpravodaj maďarské televize M1 uvedl, že krátce ve středu po poledni zbylí migranti nastoupili do dvou přistavených autobusů, které je odvezly zpět do Bělehradu.

Odpočívající migranti za Bělehradem.

Foto: Marko Djurica, Reuters

Srbský ministr sociálních věcí Nenad Ivaniševič řekl, že na území Srbska se stále zdržuje šest až sedm tisíc migrantů především z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku. Chtějí se dostat do západní Evropy.

Migranty zmátlo referendum

Po nedělním maďarském referendu o unijních kvótách migranti doufali, že srbsko-maďarská hranice bude opět průchodná. Proto v úterý zahájili hladovku a pak se vydali na pochod k hranicím. [celá zpráva] Podle maďarské televize M1 měli v rukou transparenty v angličtině „Nechceme jídlo ani vodu, otevřete hranice“ a „Jsme lidé, ne zvířata“.

V cestě dál na Západ jim však dál brání bariéra na srbsko-maďarské hranici. [celá zpráva] Maďaři pouštějí přes oficiální tranzitní zóny maximálně 30 žadatelů o azyl denně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků