Hlavní obsah
Odstupující lotyšský premiér Valdis Dombrovskis Foto: Ints Kalnins , Reuters

Lotyšský premiér podal kvůli tragédii v obchodním centru demisi

Lotyšský premiér Valdis Dombrovskis ve středu po konzultaci s prezidentem Andrisem Bérziňšem nečekaně podal demisi. K odchodu z funkce se podle lotyšské tiskové agentury LETA rozhodl v důsledku nedávné tragédie v obchodním centru v Rize, kde zřícená střecha zabila 54 lidí.

Odstupující lotyšský premiér Valdis Dombrovskis Foto: Ints Kalnins , Reuters
Lotyšský premiér podal kvůli tragédii v obchodním centru demisi

Dombrovskis při zdůvodňování demise prohlásil, že "země potřebuje vládu, která bude schopna vyřešit vzniklou situaci". Budoucí kabinet by podle odcházejícího premiéra "měl mít větší podporu parlamentu i silnější mandát důvěry". Záměr odejít z funkce dal už v úterý večer najevo lotyšský ministr vnitra Richards Kozlovskis.

Dombrovskisova schůzka s prezidentem trvala podle baltské tiskové agentury BNS půldruhé hodiny. Bérziňš v ní podle nepotvrzených informací sám vyzval premiéra, aby za tragédii v Rize převzal politickou odpovědnost.

"Vyzývám všechny, kdo jsou schopni pohlédnout do budoucna, aby zvážili svou odpovědnost a příslušně se zachovali," řekl po setkání prezident novinářům.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři odvážejí z trosek těla

Video: Reuters

Střecha obchodního centra Maxima se zřítila minulý čtvrtek a pod jejími troskami našlo smrt 54 lidí. Událost vyvolala v zemi šok a úřady krátce po neštěstí zahájily rozsáhlé vyšetřování. Podle předběžných expertiz byl příčinou neštěstí chybný projekt.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků