Hlavní obsah

Lidem prý při nouzovém přistání pomohl Jan Pavel II., v letadle byla jeho relikvie

Ještě ve středu oceňovali Poláci bravurní výkon pilota letadla při úterním nouzovém přistání ve Varšavě. Ve čtvrtek se začaly šířit hlasy, že podíl na tom má i Jan Pavel II., protože na palubě byly jeho relikvie. U sebe je měl kněz, který byl jedním z 231 lidí na palubě.

Lidem prý při nouzovém přistání pomohl Jan Pavel II., v letadle byla jeho relikvie

"Vždy s sebou vozím relikvie blahoslaveného Jana Pavla II. a (italské lékařky) svaté Gianny Berettové Mollové," citují polská média kněze Piotra Chylu, člena řádu redemptoristů.

Letadlu, které v úterý letělo ze Spojených států, se před přistáním nevysunul podvozek. Boeing chvíli kroužil nad polským hlavním městem, pak nouzově přistál "na břiše" na varšavském letišti.

Chyla v ultrakatolické televizi Trwam vyprávěl, že dvakrát v duchu rozhřešil všechny cestující a horlivě se modlil. Celou dobu při tom držel relikviář, v němž je pramínek vlasů Jana Pavla II.

"Nechci vzbuzovat nějaké senzace, ani tvrdit, že jsme přežili přičiněním Jana Pavla II.," řekl Chyla. "Ale modlil jsem se k němu, aby se za nás přimluvil," dodal redemptorista.

Jana Pavla II. blahořečil letos na jaře jeho nástupce v čele katolické církve Benedikt XVI. Pro obrovskou část Poláků "jejich" papež do dneška představuje obrovskou autoritu.

Svatí letadlo přidržovali

O tom, že cestující v letadle v úterý, kdy si křesťané připomínali Svátek všech svatých, zachránila nejen skvělá práce kapitána Tadeusze Wrony a celé posádky, ale i pomoc "shora", je přesvědčený také kaplan varšavského letiště Zbigniew Stefaniak.

"Všichni svatí přidržovali letadlo za křídla," řekl tento kněz katolické agentuře KAI. Ve středu se proto konala v letištní kapli děkovná mše.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků