Hlavní obsah

Koronavirem se v Německu nakazilo dítě

Z Německa přišla zpráva o první nákaze novým koronavirem u dítěte. V Bavorsku se infikoval potomek jednoho z nakažených zaměstnanců firmy Webasto, kam chorobu zavlekla kolegyně z Číny. V pátek o tom informoval list Süddeutsche Zeitung.

Koronavirem se v Německu nakazilo dítě

Celkem je už v Bavorsku šest lidí, u nichž testy potvrdily nákazu koronavirem.

Ve firmě Webasto byla minulý týden na školení Číňanka, která si však příznaků nemoci všimla až cestou zpět do vlasti, uvádí agentura DPA.

Kromě Německa jsou v Evropě nemocní po nákaze koronavirem rovněž ve Francii, Itálii, Finsku a nově také v Británii. První dva případy v pátek oznámilo Rusko.

Ve světě už je laboratorně potvrzeno 9 776 případů nákazy virem 2019-nCov. Nejméně 213 lidí už nákaze podlehlo, 187 pacientů se naopak z nemoci již zotavilo.

 

Obavy expertů

Choroba, která se do světa od konce minulého roku šíří z okolí čínského města  Wu-chan, vyvolává obavy proto, že na ní není účinný lék, neexistuje proti ní účinná vakcína a hrozí, že může vir dále mutovat. To by mohlo usnadnit jeho šíření mezi lidmi a zvýšit virulentnost patogenu.

Podchycení epidemie komplikuje dlouhá inkubační doba, která dosahuje až 14 dní a fakt, že se první příznaky kryjí s běžným nachlazením či chřipkou. Nakažení jsou kromě toho infekční dřív, než se u nich objeví první příznaky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků