Hlavní obsah

Kolumbijský kněz měl v žaludku 18 prezervativů plných kokainu

Ruská policie zatkla na moskevském letišti Šeremeťjevo kolumbijského kněze, který se pokoušel ve svém žaludku propašovat 780 gramů kokainu. Oznámila to ve středu ruská protidrogová agentura FSKN.

Kolumbijský kněz měl v žaludku 18 prezervativů plných kokainu

Duchovní, který upoutal pozornost policistů zuboženým zjevem a nervózním chováním, byl převezen do jedné z moskevských nemocnic, kde lékaři zjistili, že pacient spolkl 18 prezervativů s kokainem. Ty měl dopravit do Paříže, ale při přestupu v Moskvě se mu udělalo špatně. A zřejmě právě výplach žaludku mu zachránil život.

"Zločinci z mafie mě donutili spáchat tento zločin, který je v rozporu s mým svědomím a morálkou. Neměl jsem ale na výběr," hájí se pastor anglikánské církve podle televize Rossija 24. Za mřížemi prý bude zpytovat svědomí nejspíš deset až 15 let, protože tresty za pašování narkotik se v Rusku od Nového roku zpřísnily. Nicméně i bachaři ve vazební věznici už oslovují čerstvý přírůstek uctivým "padre".

Podle FSKN v zemi se 143 milióny obyvatel asi pět miliónů Rusů pravidelně užívá drogy a situaci zhoršuje zejména příliv narkotik pašovaných z Afghánistánu přes sousední středoasijské republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků