Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Julia Schaefermeyer/sos Mediterr, Reuters

Kanárské ostrovy - migrační brána do Evropy

Jedním z hlavních vstupů do Evropy se začínají pro migranty stávat Kanárské ostrovy. Od úterý jich dorazilo na 300, napsala agentura AFP. Za letošní rok je to jedna z největších skupin, která se na ostrovy dostala.

Ilustrační foto Foto: Julia Schaefermeyer/sos Mediterr, Reuters
Kanárské ostrovy - migrační brána do Evropy

Podle španělských záchranářů přirazilo k ostrovům od úterka osm vetchých lodí. Jeden z člunů skončil u břehů Tenerife. Bylo na něm 57 lidí včetně žen a dětí a také jeden mrtvý, který zemřel při plavbě. Ve středu museli záchranáři pomáhat plavidlům se 126 lidmi ve vodách u ostrovů Lanzarote, Fuerteventura a Gran Canaria.

Od začátku roku se ve srovnání se stejným obdobím loni počet těch, kteří tam přijeli, znásobil téměř sedmkrát. Od 1. ledna do konce srpna to bylo podle španělského ministerstva vnitra celkem 3933 lidí.

Ostrovy leží v Atlantickém oceánu asi 100 kilometrů západně od Maroka. Běženci používají trasu, na níž musejí překonávat silné mořské proudy. Letos už na ní zemřelo 239 uprchlíků, přičemž za celý loňský rok to bylo 210 a o rok dříve 43 mrtvých.

Nevládní organizace připisují obnovený zájem o plavby na Kanárské ostrovy zpřísněním kontrol na středomořských trasách. Mnohé čluny se vydávají na tisícikilometrovou plavbu až ze Senegalu nebo Gambie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků