Hlavní obsah
Robert Fico by měl stanout v čele už třetí slovenské vlády. Foto: David W Cerny, Reuters

Fico řekl novinářům, že jsou špinavé protislovenské prostitutky

Podle slovenského premiéra Roberta Fica někteří novináři záměrně poškozují slovenské předsednictví v Radě Evropské unie a jsou proto špinavé prostitutky. „Někteří z vás jsou špinavé protislovenské prostitutky a za tímto výrazem si stojím,“ řekl Fico ve středu na tiskové konferenci po zasedání slovenské vlády.

Robert Fico by měl stanout v čele už třetí slovenské vlády. Foto: David W Cerny, Reuters
Fico řekl novinářům, že jsou špinavé protislovenské prostitutky

Předseda vlády žurnalisty kritizoval za to, že dali značný prostor bývalé zaměstnankyni slovenského ministerstva zahraničí Zuzaně Hlávkové, která obvinila resort, že některé akce v souvislosti se slovenským předsednictvím byly předražené. Novináři podle Fica pracují na principu jedna bába řekla.

„Není možné, abyste na denní bázi lhali a poškozovali slovenské předsednictví. Vy neinformujete, vy bojujete s touto vládou,“ uvedl Fico. Premiér se domnívá, že to není náhoda, ale cílený útok proti úspěšnému slovenskému předsednictví. Premiér poté odmítl odpovídat na otázky novinářů a z tiskové konference odešel.

Související téma:

Fico ohlásil výsledek voleb za velký úspěch pro stranu, ačkoli půjde možná o Pyrrhovo vítězství.

Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Hlávková odešla z ministerstva zahraničí a poukázala na údajně předražené akce k předsednictví. V této souvislosti se obrátila na Transparenty International Slovensko a podala podnět na úřad pro veřejné obstarávání, antimonopolní úřad a nejvyšší kontrolní úřad Slovenské republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků